Výzdoba kostola. Ako si ju zabezpečujete?

Zobraz úvodný príspevok
Ahojte dievcata, Vy, ktore si robite vyzdobu same, ako zabezpecite kostol? Urobi vyzdobu niekto pred Vami a Vy sa "zveziete" alebo urobite "niekomu" vyzdobu Vy? :-)
Odpovedať
1
2
konvalinka, mne Rut robi tiez aj make-up. Videla som jej pracu na fotkach co mi ukazala, bolo ich dost vela a bola som na mieste tak nadsena, ze som sa pre nu okamzite rozhodla. Presne sa trafila do mojej dovtedy nejasnej predstavy o ucese. ;-) Inak s tymi kytickami - jasne, ze to nie je povinne. Podla mna na svadbe nic nie je povinne. ;-) Ale my to budeme robit jednoducho preto, ze cela nasa vyzdoba budu same kvety, nebudeme mat privela stuziek, goralok a podobne, len zopar sviecok a vela kvetov, tak sa mi zda, ze sa to tak akosi hodi. taka mala kyticka v rukach ich rozziari este viac ako budu a verim, ze im zavadzat nebudu. :-)
Odpovedať
Profilova fotka
U brášky mali kytice aj mamy aj družičky, bolo to fajn a tie kytice v rukách matiek im dodávali istotu (taká barlička) pri tréme a slzách. Inak sa absolútne stotožňujem s Helen - NIČ NIE JE POVINNÉ. 8-)
Odpovedať
Dakujem, opytam sa mamy, ci to chce, pravdupovediac si to neviem predstavit, ale ako pisete - nic nie je povinne!
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 3 mesiacoch
Ahojky, prosím o radu...svadbu budeme mať v kaplnke na Spišskom hrade a nie je tam vôbec nič-len holé kamenné stredoveké steny-síce je to tam nádherné,ale aj tak sa to musí niečím oslávnostniť :-) Problém je v tom,že ja i môj milý bývame 120km odtiaľ a pred svadbou sa tam zrejme nedostanem...nepoznáte nejakú firmu zo Spiškej Novej Vsi,Popradu...,ktorá zabezpečuje výzdobu?Ďakujem...
Odpovedať
Profilova fotka
pozri si tému "výzdoba auta a kostola", je tam pár rád, možno ti to pomôže.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 2 rokoch
mellysek • Dnes o 21:08 Uvitala by som nejake tipy a triky, ci ste si niekoho objednali alebo ste zdobili sami, kolko vas to vyslo pripadne akekolvek inspiracie... V mojom pripade sa jedna o malicky starobyly kostol a som z BA. tu je foto interieru... http://podhradie.fara.sk/?q=galeria/2... ako s tym nalozit vramci nie prilis vysokych financii? Poradte. Uvitam aj akekolvek ine skusenosti
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 3 mesiacoch
bubicek • Dnes o 10:54 chcem sa spytat ake kvety da pouzivaju na vyzdobu kostola.dakujem
Odpovedať
myslim, ze to je uplne jedno, videla som uz vela vyzdob,je jedno, ci ruze, alebo nejake ine kvety... Na hlavny oltar sa mozu dat kvety vo farbe tvojej kytice, ale netreba zabudnut, ze do kostola patria zive kvety.. Potom su tam dve hlavne sochy-nalavo a napravo-tie su v každom katolickom kostole -panna Maria -tam biele kvety a Ježiš- Božské srdce-tam sa dávajú červené.ale nemusia tam byt ziadne kvety. ja planujem na hlavny oltar a potom staci vyzdoba lavic a stoliciek...
Odpovedať
Profilova fotka
Ano, je to naozaj jedno, ale je pekne, ked mas take kvety, ako mas v kytici. Ale neviem, ci zive, ja som mala napr. kvety aj na laviciach a chcela som dat zive (mala som slnecnice), no nakoniec ma odhovorili s tym, ze zive len pred oltar a na lavice umele, lebo to odvedne a nevyzera to dobre.
Odpovedať
baby, neviete mi poradiť ako si sama môžem urobiť mašle do kostola na výzdobu lavíc? Máte s tým niektorá skúsenosť?
Odpovedať
Profilova fotka
Kupis si normalne bielu organzu, predavaju to v obchodoch s vyzdobou, ale pozor, v obchode stoji 1m aj 35,- Sk, ja som si vypatrala cislo na dilera a mala som za 14,40 Sk (do kostola na 12 lavic som potrebovala 50 metrov a to uz je dost). No a potom sme s kamoskou naviazali masle, s rychlotavnou pistolou tam boli pritavene umele slnecnice a so saturnou sa to vesalo na lavice uz zaviazane . ;-)
Odpovedať
Jasne, na lavice umele, ja som tom myslela tak, ze na oltar patria zive ;-) aj ja budem mat na laviciach umele a tiez na slavobrane...
Odpovedať
Článok sa načítava...
Diskusia pokračuje po 9 mesiacoch
ahojte, nenasla som temu na vyzdobu svadobnej siene, tak sa pridam do tejto temy. budemem mat obrad mimo sobadnej siene a salu nebudeme velmi zdobit. je tam vsak taky smaragdovozeleny koberec, ale je vysuchany a vyblednuty. chcela by som preto zohnat nejaky behun. najde sa niekto, kto poradi, kde by som to zohnala? povodne som myslela, ze te poriesim nejakou bielou latkou, ale to sa obavam, ze mi nevynikne vlecka, lebo aj saty su biele. poradite?
Odpovedať
@tamitimo by som to riesila len nejakou bohatsou kvetinovou vyzdobou vo vyskokych vazach, ktore by stali na zemi po bokoch oddavajuceho, ci ako to napisat...tie vazy - nadoby mozes potom vziat do saly (niekoho poveris) a moze ichpostavit ku vchodu do saly a mas ich vyuzite 2krat... behun..fuha...tak to neviem...
Odpovedať
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
Profilova fotka
ahojte babi, čo sa viac hodí do kostola ako výzdoba organza alebo vlizelin?
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 2 mesiacoch
Profilova fotka
ahojte babi prosím vás neporadili by ste mi kde by som mohla zohnať výzdobu do kostola? mám to v albume. ďakujem
Odpovedať
Profilova fotka
ahojte, prosim vas potrebovala by som nejake inspiracie na masle na lavice. tak ak si najde niekto cas, tak sa prosim ozvite a taktiez by ma zaujimal navod, ako ste tie ozdoby na lavice aj urobili. Dakujem ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
ahoj twenti - my sme mali urobene masle na lavice z bielej organzy, v ktorej bola v strede umela ruzicka a pripevnili sme to klasickou lepiacou paskou ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
a skus pozriet aj tu, ci sa tam nenajde nieco co sa ti zapaci :-) : http://images.google.sk/images?hl=sk&...
Odpovedať
Profilova fotka
nasla som aj jednu starsiu temu o vyzdobe lavic v kostole : http://www.mojasvadba.sk/forum/show.p...
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 1 roku
Ahoj na kolko vas vysla v priemere vyzdoba kostola , robite si ju sami??
Odpovedať
Výzdobu kostolíka som si taktiež robila sama, kúpila organzu, stuhy, taviacu pištol a slnečnice :-) Všetko išlo ľahko.
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?