Svadba bez hostiny - ako to oznamit?

Ahojte, planujeme svadbu bez velkej svadobnej hostiny, iba posedenie pre najblizsich, nakolko sa na velku svadbu necitime. Zaciname staviat dom, korona, do toho vojnovy stav...chceme proste v malom. Nakolko obrad chceme otvoreny pre vsetkych kto chce prist, budeme posielat oznamenia vopred a zaroven oznamit ze teda klasicka hostina nebude. Nechcem to ignorovat nakolko mame velku rodinu s ktorou sa naozaj velmi casto stretavame a dobre vychadzame (cize to riesit len bez pozvanky). Postupne nato ludi pripravujem ze pojde o malu svadbu ale aj tak sa vela z nich mam pocit ze to nechapu. Riesil niekto nieco podobne? Nemate nejaky napad na strucnu vetu ako to oznamit? Dakujem pekne
Odpovedať
Profilova fotka
Najjednoduchsie je spravit pozvanky separatne s pozvanim na hostinu a potom len na obrad. Tym padom nemusis nic viacej vysvetlovat
Odpovedať
Profilova fotka
@rosiena asi tak nejak ako podla mna k tomu ziadne vysvetlenie ani netreba a kazdy kto dostane len pozvanku kde je napisane kedy bude obrad podla mna pochopi, ze na hostinu nejde
Odpovedať
@jarunka11 asi tak by som to riesila aj ja. Naco nieco extra vymyslat
Odpovedať
nechápem ale niektorích tých hostí, že majú potrebu sa na svadbu natláčať a nasilu sa dostať na hostí, cez citové nátlaky
Odpovedať
svadobné oznámenie si dajte urobiť klasické aké chcete. osobitne si vytlač kartičky Pozvanie na svadbu, iba pre tých koho pozvať chcete, napr. Milá teta Zuzka pozývame ťa na na malé obcerstvenie po obrade, v malom kruhu blízkej rodiny. Julka a fero. a pre istotu na obálku napíš komu je určená, a do obálky vlož j oznamko + pozvanie, ak aj jej partnera/manžela tak pozvánočku milý ujo Jano. Obálka aj pozvanky na meno zaručia že pochopia. ostatným na obálku pre istotu možeš vytlačiť oznamujeme ... alebo pošli 2 dni pred svadbou, aby vedeli že na hostinu ich nepozývaš. no dobre 3 dni... oznamovať že hostina nebude nie je vhodné, neviem si to predstaviť aky by si to formulovala a ako by to vyzeralo na oznámení. a osobitný papierik - no trapas. tvoja svadba - tvoje rozhodnutie.
Odpovedať
@jarunka11 modelová situácia : dostanem oznámenie, ok viem kedy je obrad a kde. keby ma chceli pozvať aj na hostinu, predsa priložia kartičku pozývame na male občerstvenie, obed, hostinu, raut, piknik, gulašpárty...alebo POVEDIA OSOBNE. Nechápem čo na tom nevedia pochopiť..... a ked nevedia, o ma po nich, rozum ani chápavosť im do hlavy nenalejem
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?