Odložená svadobná hostina pre koronu

Dobrý deň, chcem sa informovať, či je tu niekto, alebo pozná niekoho kto mal svadbu v októbri resp. na jeseň 2020 ako ja a musel mať len obrad kvôli obmedzeniam koronavírusu a hostinu plánoval odložiť na rok 2021 keď sa uvoľnia opatrenia. Urobili ste tú hostinu, alebo plánujete ju zorganizovať teraz keď je to už možné? Alebo je to už od veci po pol roku od svadby? Čo by ste robili Vy? Ďakujem za akýkoľvek názor či radu 😊
Odpovedať
Ahoj, ja síce nikoho takého nepoznám, ale práve dnes sme boli pozerať jeden hotel, kde to pripravovali na svadbu a zhodou okolností tú svadbu mal pár, ktorý sa civilne vzal min. rok v októbri len pri svedkoch a rodičoch a dnes mali cirkevný obrad (posvätenie manželstva) a veľkú hostinu, kde mali 90 ľudí. Takže očividne to tak niektorí urobili. A či to je odveci? Podľa mňa ani nie, ako si urobíš tak to budeš mať. 🙂
Odpovedať
@tralala94 ďakujem Ti veľmi pekne za názor 🙂 My sme však mali opačne…v októbri cirkevný sobáš. A neviem, teraz nám veľa ľudí hovorí že je to už také divné oslavovať. Rozprávala som sa aj s našim kňazom, ktorý nás sobášil a ten mi povedal že ako chceme, ale podľa neho bola vtedy situácia taká že bola korona a proste sa nedalo oslavovať, tak by to mali všetci chápať, plus že sme už oddaní právoplatne tak čo nám viac treba. Môj manžel tiež nie je úplne nadšený že by sme mali ešte teraz oslavu, ale že nechá to na mna. A ja sa neviem rozhodnúť… 😞
Odpovedať
@gabistar jasné, rozumiem ti. No, my už plánujeme svadbu tretíkrát, min. rok sme už boli rozhodnutí, že sa vezmeme aj pri svedkoch, ale potom zaviedli zákaz prechádzania cez okresy a ani len naši svedkovia by sa k nám nedostali, tak sme sa na to vykašlali. No, u vás je to o tom, že nemáš v tomto takú tú oporu v manželovi, ak by ste do toho chceli ísť obaja, tak by si takú dilemu nemala. 🙂 Dalo by sa to urobiť tak, že si spravíte "proforma" obrad (civilný), napr. niekde vonku. Ten obrad by už bol krátky, neformálny, kde by mohol mať niekto prednes o vás, ako ste sa spoznali, ako ste sa dali dokopy, môžete si aj vy niečo povedať a potom hor sa na hostinu so všetkými zvykmi, ktoré chcete. 🙂 Mne to príde v poriadku, svoje okolie nepočúvaj, dôležité je to, čo chceš ty a tvoj manžel. A tí, ktorí vám hovoria, že na čo, tak tých si rovno škrtni zo zoznamu. 😄 Min. rok sa to riešiť nedalo, tak je prirodzené, že to chceš využiť teraz a mať to s rodinou. Podľa mňa choď toho, bude ti to ľúto, ak sa na to vykašleš, lebo očividne by si do toho išla, len ťa odrádza okolie.
Odpovedať
Ahoj Gabi, my sme presne tento prípad 🤗 obrad bol na konci októbra len s rodičmi a oslavu sme plánovali až na 2022, ale nakoniec sme si povedali, že urobíme rýchlu oslavu ešte teraz a máme ju 10.7. Je to taká blesková akcia za mesiac všetko zorganizované. Určite nie je odveci oslavovať aj po čase, bola som na podobnej svadbe aj pred koronou a je to v pohode. My nebudeme mať ani žiadny obrad, ale zostať bez oslavy, to by ma potom celý život mrzelo 👎 Dôležité je čo chceš ty a keď hostia uvidia že sa na to tešíš určite pochopia. Mňa sa tiež najskôr začudovane pýtali a to bude ako svadba? To mám prísť ako v obleku? A môžem si dať biele šaty však ty už určite nebudeš mať svadobné? 😂 Takže vydržať, urobiť si tak, aby si bola spokojná a hlavne si to užiť!
Odpovedať
Profilova fotka
Co tak urobit si obnovu slubov namiesto obradu vonku? My robime oslavu na buduci rok a zobrali sme sa civilne tento. Ked som uz dala peniaze za tie saty, tak si ich obleciem 😂 na obrade som ich nemala lebo su troska vela na urad. Tiez chcem tradicie, a vidiet rodinu pokope.
Odpovedať
Profilova fotka
@oveska1 ahoj my mame mat takuto oslavu v septembri: ako ste tuto oslavu ponali ?mali ste tam aj take svadobne zvyky ? Pripadne vyzdoba a vsetko okolo. Diky , ja som taka zmatena ako to spravit 😐
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?